+ Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 12 of 12

Thread: "Yerli imkanlarla kendi uçak gemimizi yapabiliriz"

Fighter savunma sanayinden biraz uzakmısın len sen. Yine işteyim çok yazamayacıgım ama deniz kuvvetlerinde kullanılan birçok gemi Tuzla Tersanesinde yada Gölcükte inşa edildi. Vurgu yapmak istediğin öz ve öz bizim üretimimiz ise MilGem ile gemi inşası nasıl yapılır nerde ne arıza çıkartır, biz bunu nasıl çözeriz de yüzdürürüzü keşfettik. Eh normal olarak artık biz bu 99m tekneyi yaptık iyi hoş yüzdürdük, dur şunun 130m olanını da bir deneyelim denilecek. (projenin son 4 gemisi yanlış hatırlamıyorsam F-100 olacak) Sıfırdan gemi planlamak, inşaat etmek zor iş, hele ki bu bir askeri gemi olunca daha da zor, ama inşa ettiğimiz gemiyi IDEF'de sergiliyoruz ve daha dogrusu müşteriler arıyoruz. Bence güzel bir gelişme. Türk insanının yaptıgını yapma. Hep yaptıklarımızı küçük görmeye çalışıyoruz. Bardağın arada dolu kısmını gör beni sinirlendirme.

Wink

Benim derdim bahsettiğin gemiler le değil. Süper uçak gemileriyle Uçak gemisi yapabiliriz denmiş, millet ne anlar senin bahsettiğin gemilerden vs. ooo vay be diyecekler Üstte ki yönetimden de memnun olmadığım için haliyle şu son zamanlarda bu iş biraz şova dönüştü ya neyse Cahil halk ne anlar, ya da bilgisiz halk.

Yapsalar keşke ne diyim Yakın zamanda hani F-35 geliyordu , hani uzun menzilli hava savunma sistemimizi yapıyorduk, hala rwr 'siz uçaklar la uçuyoruz kalkıp uçak gemisi diyoruz daha yüzlerce sayarım. Bunları görünce haliyle ne düşünürsün

Sonuç itibariyle cehalet mutluluktur
    IT'S NOTHING PERSONAL

+ Reply to Thread